زورخانه

وبلاگ منوچهر عطاالهی

اخبار
ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ آبان ۱۳۸٧   کلمات کلیدی:

اولین نشست اعضاء هیات جدید ورزشهای زورخانه ای استان اصفهان با نایب رییس فدراسیون

 

 سالن اجتماعات اداره تربیت بدنی استان اصفهان شاهد برگزاری اولین نشست رسمی اعضاء هیات ورزش زورخانه ای و پهلوانی استان اصفهان با مسئولین فدراسیون این ورزش بود که اهم مطالب عنوان شده دراین جلسه رابه اطلاع شماعزیزان می رسانیم .

در ابتدا پس از خوش آمد گویی توسط جناب آقای اخروی سرپرست هیات استان اصفهان ، حضور جناب آقای هدایتی نایب رییس و جناب آقای منوچهر عطاالهی رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون ، آقای هدایتی به صحبت پیرامون فعالیت های فدراسیون پرداختند ، ایشان اظهار نمود پس از تهیه زمین برای احداث ساختمان جدید  فدراسیون که به همت سردار صفارزاده و خود ایشان صورت پذیرفت ، ساختمان جدید فدراسیون ساخته شد و فعالیت فدراسیون آغاز گردید .

خدماتی که در طول این مدت صورت پذیرفته به طور خلاصه عبارتند از :

* انجام 27 تعامل با وزارتخانه ها و ارگان های مختلف .

* انجام 26 نشست با مسئولین صدا و سیما که پس از توجیه و توضیح فراوان و تعهدات لازم توانستیم صدا و سیما را متقاعد نماییم تا در راه معرفی و ترویج فرهنگ ورزش زورخانه و همچنین پخش مسابقات این رشته ما را یاری نمایند .

* لیگ مسابقات کشوری را راه اندازی کردیم .

* ورزش طلاب را تاسیس نمودیم .

* این ورزش را به دانشگاه ها بردیم تا زمینه فعالیت برای دانشجویان علاقمند فراهم گردد .

* با آموزش و پرورش جلسات متعددی داشتیم و توانستیم مسئولان را متقاعد کنیم در دوره ابتدایی و راهنمایی ورزش زورخانه ای و پهلوانی را به دانش آموزان معرفی نمایند .

* قوانین و ضوابط مسابقات تهیه و تنظیم گردید و در سطح کل کشور اعمال شدند .

* طی نشستی که با جناب آقای مهندس علی آبادی داشتیم مصوب گردید ادارات تربیت بدنی استانها نسبت به طراحی و ساخت زورخانه ای استاندارد جهت برگزاری مراسمات رسمی و بازدید توریست ها اقدام نمایند .

* ما قصد داریم این ورزش را در روستا ها نیز توسعه دهیم و اکنون 11 روستای متقاضی احداث زروخانه در کشور داریم .

* از دیگر خدمات مهم انجام شده رسیدگی به وضع هیات های راکد و غیر فعال استانی که هنوز به طریق سنتی و قدیمی اداره می شدند بود که با رایزنی ها با اهالی این ورزش در سطح همان استان ها از نوچه ها و نوخاسته ها گرفته تا پیشکسوتان و کهنه سواران ، مدیران کارآمد و محبوب انتخاب و در راس امور قرار دادیم تا ورزش کهن و آیینی کشور عزیزمان با روشهای علمی و توام با تکنولوژی جدید روز اداره و هدایت شود .

این مقام مسئول در مورد بودجه استان اصفهان اعلام داشت این بودجه  در دل بودجه اختصاص یافته به هیات ورزشهای همگانی قرار گرفته که سهم قابل توجهی از آن متعلق به هیات ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی استان می باشد .

آقای هدایتی در مورد انتصاب آقای سیدرضا اخروی به سمت سرپرستی هیات استان اصفهان اظهار داشت : ما پس از تحقیق و کارشناسی های بسیار و نظرخواهی در سطح استان اصفهان و سوابق مدیریتی که از آقای اخروی سراغ داشتیم تصمیم گرفتیم سرپرستی هیات اصفهان را به ایشان محول کنیم که امیدواریم ایشان پس از انتخاب در مجمع بتوانند ورزش زورخانه ای استان اصفهان را به نقطه مطلوب هدایت نمایند .

در پایان جناب آقای هدایتی با تاکید بر حفظ وحدت و یکدلی بین اعضاء هیات از ایشان خواست ورزش زورخانه ای استان نمونه اصفهان را به سوی موفقیت های روز افزون هدایت کنند .