تفاهم نامه همکاری دراسیون پهلوانی و سازمان اوقاف

                 تفاهم نامه همکاری فی مابین فدراسیون پهلوانی و 
                  زورخانه ای و معاونت فرهنگی سازمان اوقاف

   رایزنی مسئول فرهنگی فدراسیون  پهلوانی و زورخانه ای با سازمان حج و اوقاف کشور منجر به انعقاد تفاهم نامه همکاری با موضوع توسعه فرهنگی در ورزش ملی ، مذهبی کشورمان شد . 
   براساس این گزارش : در جلسه امضای تفاهم نامه مذکور ، حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا احمدیان معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه ،علیرضا صفارزاده رئیس فدراسیون ، آقای منوچهر عطاءالهی رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون و آقای رسیدی مدیرفرهنگی اوقاف حضور داشتند.

 

View Full Size Image

سردار صفارزاده در ابتدا گزارش مبسوطی از روند فعالیتهای ورزش پهلوانی و زورخانه ای و لزوم توسعه مبانی فرهنگی این رشته ارزشی ارائه نمود و گفت : در هر شهری باید نمادی از ورزش ملی داشته باشیم و بی شک نماد بارز ورزش ملی ما گود مقدس زورخانه است . صفارزاده همکاری سایر سازمانها برای توسعه این رشته را ضروری خواند و خاطر نشان کرد : باتوجه به تاکیدات ارزشمند امام راحل و نیز توصیه های رهبر فرزانه انقلاب در خصوص این ورزش ، امر احیای ورزش زورخانه ای باید در سرلوحه کار همه سازمانها قرار گیرد . 
   در ادامه حجه الاسلام و المسلمین احمدیان ، معاون فرهنگی سازمان اوقاف در مورد اهمیت این رشته تصریح کرد : خوشبختانه در عصر حاضر دوره احیای ورزش باستانی آغاز شده است ، برای احیاء باید از همه ابزارها استفاده نمود و ما هم در عرصه فرهنگ ، آماده هرگونه همکاری با فدراسیون هستیم این گزارش حاکیست بر اساس این تفاهم نامه ، سازمان اوقاف موظف شد تا الف ) در خصوص فرهنگ سازی و ایجاد زمینه جذب واقفین در مراکز تحت پوشش فدراسیون تلاش نماید . ب ) از فعالیتها و تاریخچه و آداب و منش ورزش پهلوانی برابر اطلاعات ارسالی از سوی فدراسیون ، فیلم مستند تهیه نماید . ج) نسبت به چاپ کلیه کتابها و نشریه فدراسیون اقدام نماید . د) نسبت به چاپ و توزیع کتاب موقوفات حضرت امیرالمومنین علیه السلام و دیگر ائمه اطهار اقدام نماید .

/ 0 نظر / 7 بازدید