اخبار

  • صفارزاده: ما خادم ورزش هستیم
  • خبرهایی خوش از فدراسیون ورزشهای باستانی و کشتی پهلوانی به گوش می‌رسد

صفارزاده: ما خادم ورزش هستیم

با حضور صفارزاده در راس فدراسیون ورزشهای باستانی و کشتی پهلوانی تنی چند از نخبگان این ورزش، مرشدین و مدیران زورخانه، همراه با صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته‌نامه رخصت پهلوان در دفتر کارش حضور پیدا کردند و ضمن تبریک به ایشان، به جهت گسترش این ورزش و همکاری با فدراسیون مربوطه اعلام آمادگی نمودند.

سرپرست: به مشکلات زورخانه‌داران رسیدگی کنیم

ابتدا سرهنگ سرپرست ریاست اسبق هیئت ورزشهای باستانی و کشتی پهلوانی استان تهران و حومه به مشکلات زورخانه‌داران اشاره کرد و گفت: باید برای شکوفایی این ورزش عزم خود را جزم نماییم و نگذاریم چراغ زورخانه‌ها خاموش شوند.

او با اشاره به فعال بودن بیش از 300 زورخانه در سطح کشور افزود: 35 زورخانه غیردولتی و 35 زورخانه دولتی در تهران فعال هستند که اگر به مشکلات آنان رسیدگی نشود در آینده‌ای نزدیک شاهد تعطیلی آنان خواهیم بود.

سرپرست ضمن تشکر از مهندس علی‌آبادی ریاست سازمان تربیت‌بدنی به خاطر گماردن مردی باتقوا در راس این ورزش گفت: بعد از 14 سال شاهد تحول در ورزش باستانی خواهیم بود.

عزت‌الله کریمی: ورزش باستانی را تقویت کنیم

عزت‌الله کریمی صاحب امتیاز و مدیر مسئول رخصت پهلوان هم گفت: به سراغ مرشدین برویم و ضمن رسیدگی به مشکلات آنان، زمینه‌ای هموار نماییم تا آنان به آینده امیدوار باشند.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول رخصت پهلوان ادامه داد: باید دل و زبان خود را یکی کنیم و با اتحاد و همدلی جهت شکوفایی مجدد این ورزش کمر همت ببندیم و نگذاریم چراغ زورخانه‌های فعال خاموش شود و سرنوشت زورخانه‌ها هم به کشتی پهلوانی دچار شود و همچون کشتی پهلوانی به تعطیلی کشانده شود.

او افزود: 11 سال پیش به خاطر علاقه رهبر انقلاب به ورزش باستانی رخصت پهلوان را راه‌اندازی نمودم و هم اکنون نیز با وجود تمام مشکلات موجود در راه انتشار، کماکان در خدمت این نشریه و ورزش باستانی هستم.

او افزود: 8 بار توسط ورزشکاران باستانی خدمت امام راحل شرفیاب شدیم و ایشان نیز از حضور ورزشکاران باستانی بسیار خوشحال شدند به همین خاطر و با توجه به علاقه مسئولین اول کشور از همه تقاضا دارم دست به دست هم بدهند و ورزش باستانی و پهلوانی را تقویت نمایند.

علی نعیمی: زورخانه‌داری درآمدی ندارد

علی نعیمی مدیر و مرشد زورخانه پهلوان‌پور با اشاره به اینکه زورخانه هیچ درآمدی ندارد و همین مسئله در زندگی خصوصی‌اش نیز لطمه‌ای وارد کرده است، گفت: اگر مشکلاتم مرتفع نشود زورخانه پهلوان‌پور را واگذار خواهم کرد و عطای این کار را به لقایش خواهم بخشید.

او افزود: از مسئولین تقاضا دارم فکری اساسی بکنند و به زورخانه‌ها و مرشدین آن نگاه ویژه‌ای داشته باشند، چون هیچ مرشدین از وضعیت خوبی برخوردار نیستند به همین خاطر امیدوارم دست ما را بگیرند.

عطااللهی: به کشتی پهلوانی بیشتر بها دهید

عطااللهی نماینده داوران در حضور رئیس جدید فدراسیون گفت: به کشتی پهلوانی بیشتر بها دهید و داوران را هم بیشتر به خدمت بگیرید و از همکاری آنان نهایت استفاده را ببرید.

او ضمن اشاره به مشکلاتش با فدراسیون قبلی افزود: باید روی جوانان بیشتر کار کنیم و به آنان میدان بیشتری دهیم، مسائل داوری را بررسی کنیم و مشکلات زورخانه‌داران را هم حل نماییم و نیروی جاذبه را تقویت نماییم تا ورزشکاران بیشتری جذب این ورزش شوند.

او با اشاره به اینکه باید حقوقی برای مدیران و مرشدان و زورخانه‌داران اختصاص دهیم، افزود: با بحث احداث قهوه‌خانه سنتی کنار زورخانه‌ها به شدت مخالف هستم و آن را رد می‌کنم.

او در پایان ادامه داد: باید از ورزش باستانی حمایت کرد و باید برای حضور پرشور دخل مرشدین را جمع‌آوری نمود.

شیرخدا: همیشه در کنار ورزش بودم

شیرخدا مرشد قدیمی زورخانه‌های کشور نیز در این جمع صمیمی گفت: قبل از انقلاب در رادیو حضور داشتم و با ضرب و زنگ همه صبح ورزشکاران را به ورزش وا می‌داشتم هم اکنون نیز در رادیو حضور دارم و همیشه نیز در خدمت ورزش بوده‌ام.

او ضمن تشکر از حضور ورزشکاران در این جمع صمیمی گفت: نگاه ویژه‌تری به ورزش باستانی داشته باشیم.

رضا قدیانی: به خاطر تنگ‌نظری‌ها ورزش باستانی رشد پیدا نکرده است

رضا قدیانی گفت: به خاطر تنگ‌نظری‌ها ورزش باستانی رشد پیدا نکرده است به همین خاطر باید دست به دست هم بدهیم و در همین جا هم‌قسم شویم که برای سازندگی وارد میدان شده‌ایم.

او گفت: پنجاه طرح برای رونق ورزش باستانی دارم که به زودی ارائه خواهم کرد.

صفارزاده: ورزش باستانی قدمت تاریخی دارد

بعد از سخنان برخی از حاضرین در جلسه دیدار با رئیس جدید فدراسیون ورزش باستانی، صفارزاده گفت: ما خادم ورزش هستیم، ورزش باستانی مشکلاتش مثل خودش کهنه شده است، لذا چون این ورزش قدمت تاریخی دارد باید تفکری تازه اندیشید و با تحول در این عرصه، با همدلی و تلاش جهت شکوفایی مجدد آن گام برداریم.

او ادامه داد: در این مدت کوتاه حضور در فدراسیون، ساختار فدراسیون را تنظیم نمودیم و یک همایش سه روزه با حضور ریاست هیئت‌های استانها را در بدو کار برگزار نمودیم و در اولین اقدام نیز کمیته‌ها را تعریف کردیم. کمیته امور نهادها و باشگاهها را راه‌اندازی نمودیم و درصدد تشکیل کمیته روابط عمومی و کمیته فرهنگی هستیم و بعد از آن نیز کمیته تیمهای ملی را تشکیل می‌دهیم و به زودی لیگ را هم راه‌اندازی می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه باید از گذشته‌ها درس بگیریم و چراغ راه آینده کنیم، افزود: سه انجمن هم تشکیل داده‌ایم، یکی انجمن کشتی پهلوانی، دیگری انجمن هنرهای فردی و سومی انجمن مرشدان و پیشکسوتان.

صفارزاده ادامه داد: این ورزش سنتی است، ولی نباید آن را سنتی اداره کرد به همین خاطر درصدد هستیم چشم‌انداز دو ساله این ورزش را ترسیم و آن را تدوین کنیم و بعد به سراغ درجه‌بندی زورخانه‌ها برویم. پیشنهادهایی هم ارائه داده‌ایم که یک خانه باستانی هم راه‌اندازی کنیم و در تمام مراکز استان نیز اجبارا یک گود زورخانه و سالن کشتی احداث نماییم.

او افزود: نهضت زورخانه‌سازی را بنا نهادیم و طرح آن را هم ارائه داده‌ایم و موافقت آن را هم دریافت کردیم و قصد هم داریم با انجام هر مسابقه بین‌المللی افتتاحیه آن را با ورزش باستانی آغاز نماییم.

سرپرست فدراسیون ورزش باستانی و کشتی پهلوانی ادامه داد: تمام باشگاهها به هنگام تاسیس باید یک رشته ورزشی داشته باشند و بحث زورخانه‌ای باید ترتیب داده شود. 15 دوره مربیگری را راه‌اندازی می‌کنیم و بعدا نقاط ضعف را برطرف می‌کنیم. یکی از کارهایی که به تصویب هم رسیده این است که 13 رجب روز ورزش باستانی نامگذاری شود.

یک میلیارد برای بازسازی زورخانه‌ها اختصاص داده‌ایم و 200 میلیون هم برای تجهیز زورخانه‌ها درخواست کرده‌ایم.

حرفهای صفارزاده بسیار شنیدنی و خواندنی است به همین خاطر بخش دوم آن را در شماره آینده به رشته تحریر در می‌آوریم.

/ 0 نظر / 2 بازدید