برگزاری چهارمین جشنواره مرشدان برتر ایران در سبزوار

فرهاد طلوع کیان، دبیر فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور خبر داد: مرحله نهایی چهارمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین تحت عنوان ' آواها و نواهای پهلوانی' در سبزوار برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، دبیر جشنواره چهارم گفت: چهارمین جشنواره به میزبانی سبزوار با تلاش های هیئت پهلوانی و زورخانه ای سبزوار، حمایت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج(ع) و همکاری فرمانداری، شورای اسلامی شهر، شهرداری، اداره ورزش و جوانان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مورخ 20 الی 22 تیرماه برگزار خواهد شد.

وی درخصوص میزبانی سبزوار گفت: میزبانی سبزوار برای بزرگترین رویداد مرشدان با پیدایش بزرگان مرشدی کشور از این خطه طی تاریخ ورزش پهلوانی تناسب دارد. خوشبختانه امروزه نیز جوان و پیشکسوت سبزواری در عرصه مرشدی کشور، جولان می دهند و انواع افتخارات را برای شهر سربداران به ارمغان می آورند.

فرهاد طلوع کیان ادامه داد: 28 مرشد در رده های سنی 21 تا 40 و 41 تا 60 سال در قالب بخش های انفرادی، 2 نفری و گروهی برای تصاحب سردم زرین، سردم سیمین و دیپلم افتخار به مرحله نهایی جشنواره راه یافته اند.

دبیر چهارمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین، فرهنگ سازی میان جامعه مرشدان به عنوان قشری هنرمند و دارای صفات معنوی برای ترغیب به استفاده از اشعار نغز و ناب حماسی و پهلوانی و تشویق به بهره گیری از آواهای اصیل زورخانه ای را از جمله اهداف برگزاری جشنواره خواند.

/ 0 نظر / 16 بازدید